В Австралії виявили рідкісну "рибу без обличчя"

1 червня 2017, 07:15
Австралійські вчені зловили глибоководну рибу, яка не попадалася дослідникам з 1873 року

Унікальну знахідку зробили на глибині близько чотирьох кілометрів біля північного узбережжя острова Тасманія, пише The Guardian.

Розміри рідкісної риби становлять 40 сантиметрів. У неї майже непомітні луска, ніздрі і зябра. Минулого разу це тварину бачили в 1873 році в Кораловому морі недалеко від узбережжя Папуа — Нової Гвінеї.

Відео дня

"Ця маленька рибка виглядає дивною, бо рот насправді розташований в нижній частині тварини так, що, коли дивишся збоку, не можна побачити очі, ніс, зябра або рот. Це виглядає так, як ніби у риби два задніх кінця", - розповів Тім О ' Хара, керівник експедиції, який є старшим куратором морських безхребетних в музеї Вікторії. За словами вченого, це перший випадок, коли рибу помітили в територіальних водах Австралії.Вид, до якого належить знахідка, і його таксономічне положення поки що не описані.

Крім цієї риби вчені виявили поблизу узбережжя північної Тасманії ще кількох раніше невідомих науці істот. Експедиція по вивченню мешканців моря поблизу острова Тасманія на науково-дослідному судні Investigator триватиме до 16 червня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X