В Аргентині знайшли яйця з ембріонами динозаврів

18 квітня 2017, 09:23
Пастух з аргентинської провінції натрапив на яйця динозаврів, що на диво добре збереглися

Відкриття було зроблено в провінції Неукен на півдні Аргентини, де розташований так званий лагерштетт, особливий тип поховання скам'янілостей крейдяного періоду, пише National Geographic.

Відео дня

70-80 млн років тому тут були болота, а потім вулканічна лава законсервувала зразки флори і фауни в безкисневому середовищі з мінімальною кількістю бактерій. Вчені неодноразово знаходили тут яйця різних викопних тварин, але ступінь їх збереження не завжди дозволяла продовжувати їх вивчення.

А ось у знахідці, яку зробив місцевий пастух, виявили ембріони динозаврів. Вчені розповіли, що їм вже вдалося зробити аналіз ембріональної шкіри і зубів давніх тварин. Востаннє яйця, які настільки ж добре збереглися, були виявлені тут в 1997 році.

У цьому районі люди часто знаходять гнізда динозаврів, а також останки тварин, які їх розоряли: з часом вулканічний шар руйнується, оголюючи приховані під ним свідчення минулого. На основі наявного матеріалу може бути створено палеонтологічний парк, який привабить туристів, а також дозволить зберегти цю зону для наступних поколінь.У грудні 2016 року НВ повідомляло, що китайський палеонтолог Чінг Ліда купив на ринку недалеко від кордону з Китаєм шматок бурштину, в якому знаходився хвіст динозавра з пір'ям. Таким чином, вперше в історії вчені знайшли муміфіковану частину скелета динозавра.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X