Майже рекордної маси. В Антарктиді знайшли п’ять уламків метеориту

21 січня, 12:15
Шматок метеориту вагою 7,6 кг (Фото:Марія Вальдес)

Шматок метеориту вагою 7,6 кг (Фото:Марія Вальдес)

У ході дослідницької місії було знайдено п’ять шматків метеориту, один із яких важив 7,6 кг. Цей камінь став одним із найбільших, знайдених на Південному полюсі за останні сто років.

Група дослідників виявила кілька уламків метеориту, які згодом були передані Королівському бельгійському інституту природничих наук для вивчення.

Поки що офіційних висновків немає і можна судити лише про розміри знахідок. Один великий шматок важив цілих 7,6 кг, що робить його одним із найбільших знайдених в Антарктиді за останні 100 років. Це велике досягнення, оскільки за цей час на Південному полюсі виявили цілих 45 тис. подібних каменів.

Відео дня

«Розмір не обов'язково має значення, коли йдеться про метеорити, і навіть крихітні мікрометеорити можуть бути неймовірно цінними з наукового погляду, — каже одна з учасників групи, космохімік Марія Вальдес із Польового музею в Іллінойсі. — Але, звичайно, знайти великий метеорит, подібний до цього, — рідкість, і це справді цікаво».

Дослідники відзначають, що Антарктида — ідеальне місце для пошуку метеоритів, оскільки тут не ведеться активна господарська діяльність, здатна знищити чи приховати від сторонніх очей цінні предмети.

Але експедиції в цю місцевість мають очевидні труднощі, одна з яких — суворий лімат. Остання група, що виявила п'ять каменів, організувала пошуки у грудні — коли в Антарктиді полярне літо і температура піднімається до -10°С.

У майбутньому команда Вальдес планує повернутися на Південний полюс та продовжити пошуки небесних каменів. За підрахунками вчених, у снігах цього континенту знаходиться близько 300 тис. метеоритів.

Показати ще новини
Радіо NV
X