Археологи в Африці знайшли досі невідомого представника роду Homo

10 вересня 2015, 16:51
Археологи в ПАР виявили ще одного можливого пращура Homo Sapiens, повідомляє N+1

Всього вченими було виявлено понад 1550 фрагментів скелетів, що належать 15 индивідуумам різного віку - це виключно велика кількість матеріалу порівняно із звичайною практикою в антропології.

Відео дня

Раніше невідомий людський вид отримав назву Homo naledi, за деякими характеристиками він схожий на представників роду Homo sapiens і відрізняється лише недостатнім розвитком мозку.

N+1 пише, що згідно з результатами аналізу, скелет Homo naledi являв собою складну "суміш" як прогресивних особливостей (властивих Homo sapience), так і вельми давніх рис. Наприклад, у будові кисті спостерігається характерна для сучасних людей щільність в анатомії плесни, при цьому самі фаланги пальців ближче до тих, що зустрічаються у давніх гомінід.

Читайте також у розділі Наука:

Череп Homo naledi має характерну для сапієнсів округлу будову без сильно виступаючих щелепних кісток, але обсяг мозку дуже малий і приблизно відповідає австралопітекам. Будова стопи дуже близька до сапієнсів, виходячи з чого, антропологи зробили висновок про те, що Homo naledi могли ходити чи, можливо, навіть бігати як сучасні люди.

"Це неймовірно й дивно бачити примітивного представника людського роду, який володіє таким маленьким мозком", - цитує вчених Інтерфакс-Україна

Щоб зрозуміти, як співвідноситься новий вид з вже відомими давніми родичами людей, потребують з'ясування дві ключові обставини. По-перше, знайдені в печері кістки поки не датовані жодним з існуючих методів. По-друге, дослідники поки не намагалися прочитати ДНК, яке, можливо, залишилась в кістковій тканині.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X