Вчені виявили рештки вимерлих людей нового виду

11 квітня 2019, 08:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На філіппінському острові Лусон знайдені останки як мінімум трьох вимерлих людей невідомого раніше виду, який жив понад 50 тис років тому.

Дослідники назвали цей вид Homo luzonensis, йдеться в статті Science Alert.

Це відкриття розпочалося з давньої ноги, або того, що від неї залишилося. У 2007 році в печері Кальяо на філіппінському острові Лусон була знайдена кістка стопи, звана третьої плесновою кісткою. Найстаріші з відомих останків Homo Sapiens, знайдені неподалік на острові Палаван, були датовані від 30 000 до 40 000 років тому. Але ця загадкова нога старше, їй 67 тисяч років.

Відео дня

"Це найперший з гомінідів, коли-небудь знайдений на Філіппінах", - сказав археолог Флорент Детройт з Національного музею природної історії Франції.

Тепер міжнародна команда виявила дванадцять інших шматочків древніх людей в тому ж шарі скелі, де була знайдена нога. Вони включають в себе більше кісток стопи, кісток рук, стегнової кістки і зубів, які, як вважається, належать як мінімум трьом людям - двом дорослим і дитині.

Детройт пояснив, що скам'янілості відрізняються від наших кісток і кісток інших відомих видів людини. Їх премолярні зуби мають риси, які простежуються в австралопітеків і Homo erectus, але їх моляри, хоча і менше, мають форму, більш подібну до такої у Homo sapiens.

Кістки стопи, зокрема, кістка пальця, звана фалангою, також набагато більш вигнуті, ніж у нас, що дозволяє припустити, що вони, можливо, були кращими альпіністами.

"Ця фаланга дуже нагадує такі у австралопітеків, відомих тільки в Африці і в набагато давніші періоди (близько 2-3 млн років тому). Особу з такими характеристиками в сукупності не може бути віднесено до жодного з відомих сьогодні видів", - сказав Детройт.

Археогеохімік Райнер Грюн з Університету Гріффіта провів уран-торієве датування на кістках. Воно показало, що рештки старше 50000 років.

"Це абсолютно новий вид гомінідів. Це трапляється не так часто", - сказав Грюн.

Всі нові скам'янілості крихітні, що говорить про те, що це ще один карликовий вид, такий як Homo floresiensis, більш відомий як "хоббіт", який був виявлений на острові Індонезії ще в 2004 році.

На жаль, витяг ДНК з цих скам'янілостей досі не увінчався успіхом, а це значить, що поки немає достатніх доказів, щоб визначити, де в генеалогічному древі людини знаходиться Homo luzonensis. Але у Детройта є ідея: "З огляду на всі наявні у нас сьогодні знання про передісторію та історії скам'янілості гомінідів в Азії і про вік H. luzonensis, я відчуваю, що він може походити від якогось азіатського H. erectus, можливо, китайського H. erectus, але нам потрібно більше працювати над цим аспектом".

За словами Детройта, ці результати також продовжують нагадувати про те, що "кілька тисячоліть тому Homo Sapiens безумовно не був самотній на Землі".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X