Термінатор стає дійсністю. Японські вчені створили робота, покритого людською шкірою

10 червня 2022, 10:36
У Токійському університеті створили справжню шкіру людини (Фото:shmeljov/Depositphotos)

У Токійському університеті створили справжню шкіру людини (Фото:shmeljov/Depositphotos)

Дослідники Токійського університету створили роботизований палець, покритий живою людською шкірою.

Для створення дерми рухлива конструкція була покрита сумішшю колагену та дермальних фібробластів. Потім вчені наносили на палець кератиноцити, формуючи епідерміс. Через два тижні процес створення живої людської шкіри було завершено.

Відео дня

І він виявився цілком успішним. Шкіра робота вийшла досить еластичною і навіть здатною регенуватися не гірше, ніж звичайна. Учені перевірили це, зробивши надріз і наклавши колагенову пов’язку. Протягом тижня поріз затягнувся.

Автори експерименту стверджують, що цей успіх можна використовувати для створення роботів для сфери охорони здоров’я чи послуг, але не найближчим часом. Річ у тім, що процес створення та підтримання цілісності шкіри передбачає постійне надходження поживних речовин. Вчені буквально поливали робопалець коктейлем із цукрів та амінокислот.

Майбутній термінатор був би дуже витратним пристроєм.

Раніше НВ Техно писав про те, як група вчених під керівництвом професора Цинь Ши з Пекінського технологічного інституту розробила крихітного робота-щура, який повністю відповідає своєму природному прототипу щодо вміння дістатися в важкодоступні місця.

Показати ще новини
Радіо NV
X