Хоч мале, та завзяте. Китайські вчені створили робота-щура, здатного шукати людей під завалами

21 квітня, 07:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Робот-щур SQuRo повністю повторює рухи і маневреність свого прототипу — сірого щура (Фото:eurekalert)

Робот-щур SQuRo повністю повторює рухи і маневреність свого прототипу — сірого щура (Фото:eurekalert)

Група вчених під керівництвом професора Цинь Ши з Пекінського технологічного інституту розробила крихітного робота-щура, який повністю відповідає своєму природному прототипу за вмінням дістатися в важкодоступні місця.

Вчені розповіли, що надихалися сірим щуром (rattus norvegicus), який має компактні розміри та відповідну будову тіла для подолання вузьких місць. У процесі розробки фахівцям вдалося скопіювати морфологію та тип переміщення у просторі щурів. Вони повторили траєкторію руху всіх суглобів тварини, щоб отримати гранично стійкий і моторний механізм.

Відео дня

Новий робот отримав назву SQuRo, що натякає на слово squirrel (білка), але завдання пристрою - зовсім не лазити по деревах. Роботу-щуру належить проникати у важкодоступні місця, проводити розвідувальну та транспортувальну роботу.

Завдяки гнучкій біоміметичній структурі та мультимодальному управлінню, SQuRo може виконувати різні рухи, такі як присідання, ходьба, повзання та повороти, а також може відновлюватися після падіння. Робощур чудово контролює свої кінцівки та шию, щоб відрегулювати центр тяжіння.

Більш того, під час польових випробувань SQuRo успішно пройшов нерівний вузький прохід (шириною всього 90 мм), подолав перешкоду висотою 30 мм і досяг стабільного пересування по схилу з нахилом 15°, що демонструє його потенціал. У перспективі робота-щура можна буде використовувати для пошуку людей під завалами.

Основна перевага SQuRo - маневреність і компактний розмір. Але крім можливості пролізти в важкодоступні місця, робот зможе також нести невеликий вантаж. На випробуваннях він показав стійкість при навантаженні 91% від власної маси, яка становить 220 г.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X