Епохальна подія. Учені розшифрували календар стародавніх майя

24 квітня, 08:30
Календар стародавніх майя виявився складнішим, ніж вчені спочатку думали (Фото:slickspics/Depositphotos)

Календар стародавніх майя виявився складнішим, ніж вчені спочатку думали (Фото:slickspics/Depositphotos)

У новому дослідженні двоє вчених із Тулейнського університету змогли розгадати загадку 819-денного календаря майя, яка давно спантеличувала вчених.

Дослідники тривалий час вважали, що цей календар був пов'язаний із рухом планет, особливо із синодальними періодами, коли здається, що планета повертається в те саме місце на небі, яке й було видно спочатку із Землі. Але кожна з них рухається з різною швидкістю, і тому 819-денний проміжок часу здавався дивним.

Відео дня

Учені вирішили проаналізувати не один, а кілька проміжків часу. Календар набув сенсу, якщо взяти 20 819-денних циклів, тобто, 16380 днів.

Річ у тім, що в цьому разі кожна планета зможе зробити певну кількість обертів - і це буде неодмінно ціле число, що підтверджує відкриття тулейнських учених.

Так, Меркурій, який повернеться на своє місце за 117 днів, за 16380 днів зробить 140 обертів.

Марс, чий синодичний період становить 780 днів, встигне здійснити подорож 21 раз.

Сім повернень Венери відбудуться за п'ять 819-денних циклів, а 19 - знадобиться Юпітеру, щоб здійснити подорож небом 39 разів.

"Замість того, щоб обмежувати свою увагу будь-якою однією планетою, - пишуть автори. - Астрономи майя, які створили 819-денний рахунок, уявляли його як більшу календарну систему, яку можна було б використовувати для прогнозування синодальних періодів усіх видимих планет, а також як точки порівняння з їхніми циклами в Цолькіні та Календарному Колі".

Показати ще новини
Радіо NV
X