У Туреччині знайшли стародавні дитячі іграшки

4 жовтня 2017, 09:00
Археологи розкопали дитячі іграшки в могилах в стародавньому грецькому місті Паріон, яке розташовувалося на території сучасного села Кемер на північному заході Туреччини

Вік могил оцінюється приблизно в дві тисячі років, отже, іграшки того ж періоду або трохи старше, пише The History Blog.

Місто, в якому знайшли гробниці, було засноване грецькими колоністами в 709 році до нашої ери. Однак, в той час, коли були побудовані гробниці, Паріон був римською колонією в провінції Азія. Це був процвітаючий центр торгівлі з містами Егейського моря.

Відео дня

Під час розкопок виявили поховання дорослих і дітей. Дітей ховали в окремих гробах, в які клали іграшки. Деякі предмети, судячи з усього, були улюбленими іграшками померлих, а деякі - швидше за все якимось "посмертним даром". Мабуть, це робилося для того, щоб іграшки могли супроводжувати дітей в потойбічному світі.

Крім того, в ході розкопок в цьому ж місті вчені виявили глиняну посудину віком дві тисячі років, яка є давнім аналогом сучасних пляшечок для годування грудних дітей. Вона виглядає як мініатюрний чайник з крихітною ручкою і носиком.

"2000 років тому дівчинки грали з ляльками, як з Барбі, так само вони роблять і зараз. Хоча об'єкти змінилися, люди завжди мали один і той же менталітет", - вважає учасник розкопок, професор Хасан Касаоглу. Втім, фотографія з розкопок спростовує міркування вченого - сучасні діти не звертають особливої уваги на знахідки.

Діти захопити не знахідками. Фото: Anadolu Agency
Діти захопити не знахідками. Фото: Anadolu Agency Фото:

Раніше НВ повідомляло, що на території сучасного Іраку археологи знайшли місто, яке, нібито, був заснований самим Олександром Македонським. Стародавні руїни помітили після вивчення розсекречених шпигунських відеозаписів 1960-х років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X