У стрибку. Вчені з'ясували, як проходила еволюція кенгуру

7 лютого 2019, 22:03

Шведські дослідники довели, що стрибати кенгуру почали приблизно на 10 млн років раніше, ніж вважалося раніше, тобто ще до того, як клімат на континенті став сухішим.

Відкриття змушує переосмислити, як сучасні кенгуру прийшли до стрибка, пише New Scientist .

Еволюцію кенгуру було важко зібрати воєдино, тому що дуже мало скам'янілостей старше одного або двох мільйонів років. Переважна точка зору на еволюцію кенгуру полягає в тому, що вони почали стрибати, коли клімат в Австралії став більш сухим і знищив багато лісу, але нові викопні свідоцтва дозволяють припустити, що родичі кенгуру стрибали набагато раніше.

Відео дня

Бенджамін Кір з Уппсальського університету в Швеції і його колеги проаналізували ряд фрагментарних останків, в тому числі щиколотки, литкову кістку і кіготь. Вони припускають, що деякі предки кенгуру ходили, деякі стрибали, а деякі лазили по деревах.

Це вірно і для сучасних кенгуру, якщо ви звернете увагу не тільки на найвідоміших з них. Є щурячі кенгуру, які снують в підліску, є деревні кенгуру, які живуть в лісах Нової Гвінеї. На думку Кіра, "ця універсальність була ключем до успіху кенгуру, дозволяючи їм експлуатувати величезний спектр наземних середовищ". За його словами, поява стрибків відноситься до самого початку еволюції кенгуру.

"Раніше вважалося, що стрибок кенгуру з'явився у відповідь на зміни клімату, поширення посушливих рівнин, які відкривають нові місця існування, які можна було перетнути тільки стрімкими стрибками", - пояснює палеонтолог.

Це означає, що ми повинні переосмислити, як і коли кенгуру почали стрибати. "Стрибки не розвивалися з кліматом; стрибкоподібна перебудова вже була там і використовувала зміни навколишнього середовища, коли вони відбулися", - підкреслив Бенджамін Кір.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X