У США випробували надзвуковий безпілотник

29 вересня 2017, 14:45
Дослідницький підрозділ компанії Lockheed Martin провів перші випробування прототипу гіперзвукового безпілотного літального апарату SR-72

Передбачається, що літак SR-72 здатний розвивати швидкість до 6,9 тисячі кілометрів на годину, повідомляє Popular Mechanics.

В теорії така швидкість повинна дозволити облетіти навколо Землі приблизно за шість годин.

Відео дня

Транспортний засіб, який був схожим на прототип SR-72, помітили в Каліфорнії в кінці липня з двома надзвуковими навчальними літаками Т-38 біля штаб-кватири підрозділу Skunk Works, який і займається создніем нового апарату. Lockheed Martin відмовився безпосередньо коментувати випробування, однак віце-президент цієї компанії з аеронавтики, Орландо Карвалью, виступаючи на Міжнародному аеротехніческом конгресі в Техасі в кінці вересня оцінив прогрес США в створенні гіперзвукового безпілотника.

"Хоча я не можу вдаватися в подробиці, скажу тільки, що метою команди Skunk Works в Каліфорнії є подвоєння нашої швидкості. Я вважаю, що Сполучені Штати перебувають на порозі гіперзвукової революції, однак тільки безпека дозволить нам говорити про швидкість понад 5 Махів", - сказав Орландо Карвалью.

Основу силової установки SR-72 складе турбореактивний двигун, здатний розганяти апарат швидше 1,5-2 чисел Маха. Уже на цій швидкості буде включатися надзвуковий прямоточний повітряно-реактивний двигун, який буде розганяти апарат до шести чисел Маха.

Згідно з планами Lockheed Martin, перспективний гіперзвукової безпілотник буде здатний літати на швидкостях від нуля до шести чисел Маха, тобто до 6,9 тисячі кілометрів на годину. Додамо, що попередня версія надзвукового літака SR-71 встановила рекорд швидкості, пролетівши на швидкості 3,3 Маха з Лос-Анджелеса до Вашингтона трохи більше, ніж за годину.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X