У США вчені описали новий вид динозаврів

19 травня 2016, 18:54
Американські палеонтологи описали новий вид рогатих динозаврів, знайдених в штаті Юта, пише N+1 з посиланням на PloS ONE і прес-реліз університету Огайо

Зокрема, скам'янілості Machairoceratops cronusi, з підродини центрозаврин, сімейства цератопсид були виявлені ще в 2006 році. Вчені оцінили вік останків у 80 — 77 мільйонів років, зокрема, були знайдені бічні і задні частини черепа, кришка черепа, шийні щитки, частини рогів.

Відео дня

"У ящера були два великих загнутих уперед шипа, відростки від задньої частини шийного щита. На кожному з них була своєрідна канавка, яка йшла від основи до кінчика шипа, функція якої наразі невідома", - говорить дослідник Ерік Лунд.

За оцінками дослідників Machairoceratops cronusi був приблизно 6 - 8 метрів в довжину і важив 1 - 2 тонни.

Ці динозаври жили приблизно 80 - 77 мільйонів років тому, в кінці крейдяного періоду. У той час Північна Америка була поділена внутрішнім морем на дві частини — західну, Ларамідію, яка в свою чергу поділялась на північну і південну, де були знайдені скам'янілості динозавра, і східну частину, Аппалачію.

Читайте також в розділі Наука:

Відзначається, що череп M. cronusi схожий на череп іншого центрозаврина, Diabloceratops eatoni, який теж мешкав на півдні Ларамідії. Проте, описані скам'янілості відрізняються від останків центрозавринів, знайдених в північній частині континенту.

На думку авторів роботи, це підтверджує гіпотезу, за якою існувало дві ізольовані популяції центрозавринів, які еволюціонували незалежно один від одного.

Як пише N+1, цератопсиди - родина чотирилапих травоїдних динозаврів, які мешкали в основному у Північній Америці. Вона поділяється на дві підродини: хасмозавринів і центрозавринів, до яких вчені віднесли новий вид. Представники підродини характеризуються наявністю носового рогу, шипів на шийних пластинах, а також дзьобом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X