Вчені виявили рештки невідомого пращура динозаврів, заповнивши розрив в еволюції рептилій

12 березня 2016, 21:16
У Бразилії виявлені викопні рештки рептилії, яка жила 250 млн років тому до появи динозаврів, пише Російська служба ВВС  

Зокрема, рептилія, яка отримала назву теюгуана (Teyujagua paradoxa), є близьким родичем групи, яка в подальшому розвинулася в динозаврів, крокодилів і птахів. Як заявили палеонтологи, знахідка заповнює розрив в еволюційному древі рептилій і являє собою новий вид, невідомий досі.

Відео дня

Своїм зовнішнім виглядом, рептилія була схожа на невеликого крокодила і мешкала у прісноводних водоймах, полюючи на рибу. Тварина жила приблизно 252 мільйони років тому, відразу після масового вимирання видів на Землі, яке, як зараз вважають палеонтологи, було викликано серією потужних вулканічних вивержень.

Тоді з лиця Землі зникло до 90% всіх живих істот, що сприяло бурхливому розквіту інших видів, які зайняли їх місця. Рептилії, а також їх найближчі родичі архозавроподібні ящури стали домінуючою формою життя на суші і врешті-решт перетворилися на динозаврів.

....

Череп рептилии

...

"Як тільки ми побачили вперше цей чудовий череп, частково прихований породою, ми зрозуміли, що натрапили на щось неймовірне. Досліджуючи рештки в лабораторії і повільно видаляючи відкладення, ми не переставали дивуватися. Ця тварина мала риси, які ніколи раніше не спостерігалися, що вказує на її унікальне місце на еволюційному дереві розвитку хребетних", - говорять вчені.

Teyujagua paradoxa сильно відрізняється від інших викопних тварин того ж періоду, її анатомічні особливості ставлять її між більш примітивними рептиліями і архозавроподібними, які породили у подальшому всіх динозаврів і птерозаврів, а також птахів і крокодилів.

Раніше, в розділі Наука повідомлялося, що вчені виявили рештки на даний момент найбільшого на Землі динозавра, довжина якого становила 37,2 метра або приблизно третина футбольного поля.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X