У США створили уколи-контрацептиви для чоловіків

28 жовтня 2016, 15:16
Вченим вдалося підтвердити ефективність і безпеку гормональних ін'єкцій в якості засобів чоловічої контрацепції

Американські дослідники стверджують, що в ході останніх випробувань такі уколи показали ефективність майже 96%. У випробуваннях взяли участь 270 чоловіків, і лише в чотирьох випадках їх партнерки завагітніли. Проте у значної кількості учасників випробувань були зафіксовані побічні ефекти - в тому числі головні болі і розлади настрою, пише BBC.

Відео дня

Вчені досліджують можливості чоловічий гормональної контрацепції вже близько 20 років. Перед ними стоїть завдання різко скоротити виробництво сперматозоїдів чоловічим організмом, але так, щоб це не викликало неприємних або неприйнятних побічних ефектів.

У дослідженні взяли участь чоловіки віком від 18 до 45 років, що перебувають в стабільних відносинах не менше року, партнерки яких дали згоду на участь в експерименті. Випробуваним кожні два місяці вводили по дві ін'єкції гормональних (прогестерон і різновид тестостерону) препаратів протягом півроку, поки кількість сперматозоїдів у спермі їх не впало до рівня нижче одного мільйона на мілілітр.

Потім учасників експерименту попросили не використовувати ніяких інших способів контрацепції крім уколів, які їм продовжили ставити з тією ж періодичністю. Ця частина дослідження тривала близько року.

Крім того, після припинення уколів вчені виміряли швидкість відновлення виробництва сперматозоїдів організмом. У восьми випробовуваних кількість сперматозоїдів в спермі за рік так і не відновилася до початкового рівня.

Доктор Маріо Фестин з Всесвітньої організації охорони здоров'я, який займався дослідженням, говорить, що експеримент підтвердив можливість використання чоловіками гормональних контрацептивів, які скорочують ризик небажаної вагітності партнерки.

При цьому ще в 2011 році вчені припинили набір нових учасників дослідження після того, як деякі випробовувані поскаржилися на побічні ефекти у вигляді депресії і м'язових болів. Через це 20 чоловіків змушені були відмовитися від подальшої участі в експерименті.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X