У США створили прозорі сонячні панелі

25 жовтня 2017, 07:04
Дослідники з університету штату Мічиган показали прозорий матеріал, який здатний збирати сонячну енергію

Вчені запевняють, що такі панелі в майбутньому цілком змогли б забезпечити США близько 40% від необхідної енергії, пише Science Alert.

Тонкий матеріал нагадує пластик, він здатний генерувати електрику, при цьому не заважаючи огляду. В основі технології лежить використання органічних молекул, які поглинають невидимі світлові хвилі. Панелі з такого матеріалу можна використовувати в якості вікон в будівлях.

Відео дня

"Прозорі сонячні елементи являють собою хвилю майбутнього для нових сонячних систем. Ці пристрої можуть забезпечити такий же рівень електроенергії, як і традиційні сонячні фотоелементи. Це забезпечить додаткові функціональні можливості для підвищення ефективності будівель, автомобілів і мобільної електроніки", - пояснює вчений Річард Лунт з Мічиганського університету.

Ефективність прозорих панелей на сьогодні становить всього 5%. Традиційні ж сонячні батареї демонструють ККД від 15 до 40%. Але дослідники наполягають на тому, що цей показник можна покращити.

"Ми працюємо над прозорими сонячними батареями тільки протягом п'яти років. Кінець кінцем, ця технологія пропонує багатообіцяючий шлях до отримання недорогої, широко поширеної сонячної енергії на малих і великих поверхнях, які раніше були недоступні для батарей", - додав Лунт.Раніше НВ повідомляло, що стартап SolarWindow Technologies показав прозоре рідке покриття для вікон, яке може збирати енергію від сонячних променів. Завдяки новому матеріалу вікна можна перетворити на прозорі сонячні панелі, які отримують енергію від сонячного світла.

Показати ще новини
Радіо НВ
X