Світло у віконці. Американський стартап представив рідкі сонячні батареї
Завдяки новому матеріалу вікна можна перетворити на прозорі сонячні панелі, які отримують енергію від сонячного світла, пише Seeker .
На скло або пластикові склопакети наноситься спеціальне рідке покриття, яке потім засихає під впливом низьких температур. Воно виконано з вуглецевого матеріалу, водню, азоту і кисню. В результаті формується тонка прозора плівка.
Таким чином електрика виробляється безпосередньо на склі, потім воно по дротах, кожен з яких тонше за людську волосину, проводиться до країв віконної рами, від якої вже по справжнім проводам надходить в електромережу житлового приміщення.
"Звичайні сонячні панелі за своєю природою непрозорі і, таким чином, через них неможливо бачити. А SolarWindow розробляється для підтримки архітектурної краси та прозорості вікна при генерації електроенергії", - сказав генеральний директор SolarWindow Джон Конклін. Цільовий областю застосування для цих вікон є високі міські будівлі і хмарочоси.
Компанія SolarWindow оголосила в кінці серпня, що співпрацює з каліфорнійською фірмою Triview Glass Industries, яка виробляє спеціальні скляні панелі для архітектурних фірм і комерційних розробників. На думку Джона Конкліна, "це важливий перший крок, щоб вивести технологію з лабораторії на сонце". Компанія також працює над застосуванням своєї сонячної плівки до вже існуючих вікон.
Раніше НВ повідомляло, що китайці розробили інноваційні сонячні батареї, які можуть генерувати електрику навіть вночі і при похмурій дощовій погоді. Для того, щоб сонячні панелі могли виробляти енергію навіть вночі, китайські вчені додали в їх склад спеціальний люмінофор з тривалим післясвіченням.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.