Світло у віконці. Американський стартап представив рідкі сонячні батареї

4 вересня 2017, 07:03
Стартап SolarWindow Technologies показав прозоре рідке покриття для вікон, яке може збирати енергію від сонячних променів

Завдяки новому матеріалу вікна можна перетворити на прозорі сонячні панелі, які отримують енергію від сонячного світла, пише Seeker .

На скло або пластикові склопакети наноситься спеціальне рідке покриття, яке потім засихає під впливом низьких температур. Воно виконано з вуглецевого матеріалу, водню, азоту і кисню. В результаті формується тонка прозора плівка.

Відео дня

Таким чином електрика виробляється безпосередньо на склі, потім воно по дротах, кожен з яких тонше за людську волосину, проводиться до країв віконної рами, від якої вже по справжнім проводам надходить в електромережу житлового приміщення.

"Звичайні сонячні панелі за своєю природою непрозорі і, таким чином, через них неможливо бачити. А SolarWindow розробляється для підтримки архітектурної краси та прозорості вікна при генерації електроенергії", - сказав генеральний директор SolarWindow Джон Конклін. Цільовий областю застосування для цих вікон є високі міські будівлі і хмарочоси.

Компанія SolarWindow оголосила в кінці серпня, що співпрацює з каліфорнійською фірмою Triview Glass Industries, яка виробляє спеціальні скляні панелі для архітектурних фірм і комерційних розробників. На думку Джона Конкліна, "це важливий перший крок, щоб вивести технологію з лабораторії на сонце". Компанія також працює над застосуванням своєї сонячної плівки до вже існуючих вікон.

Раніше НВ повідомляло, що китайці розробили інноваційні сонячні батареї, які можуть генерувати електрику навіть вночі і при похмурій дощовій погоді. Для того, щоб сонячні панелі могли виробляти енергію навіть вночі, китайські вчені додали в їх склад спеціальний люмінофор з тривалим післясвіченням.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X