У США створили надміцне водовідштовхувальне покриття

11 квітня 2017, 12:15
Інженери з університету Мічигану винайшли нову форму самовідновлювального і водовідштовхувального покриття

Новий матеріал у вигляді спрею в сотні разів міцніше існуючих аналогів, йдеться в прес-релізі університету.

Дослідники стверджують, що їх суміш є проривом в області, де десятиліттями нікому не вдавалося отримати міцне покриття. Вона виготовлена з суміші матеріалу, який має назву "фторований поліуретановий еластомер" і водовідштовхувальних молекул, відомих як F-POSS. Покриття може бути нанесено майже на будь-які поверхні і є більш стійким, ніж його попередники.

Відео дня

"За останні 20 або 30 років були розглянуті тисячі супергідрофобних поверхонь, але ніхто не міг зрозуміти, як розробити систематично довговічний матеріал. Я думаю, що те, чого ми дійсно досягли тут, відкриє двері для інших дослідників, щоб створювати більш дешеві і, можливо, більш якісні супергідрофобні покриття", - розповів Аніш Тутежа, доцент кафедри матеріалознавства та інженерії Мічиганського університету.

Зазначимо, що кілька років тому та ж група дослідників розробила покриття, яке непроникно практично для всіх рідких речовин від води до концентрованих кислот. Як показали досліди, матеріал ефективно відштовхував органічні і неорганічні речовини з різною полярністю і в'язкістю.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники Каліфорнійського університету в Ріверсайді розробили матеріал, який має можливість відновлюватися самостійно. Цей матеріал виготовлений з еластичного полімеру і може бути використаний в якості покриття дисплея смартфонів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X