У Швейцарії розробили їстівного робота

15 березня 2017, 10:34
Дослідники Швейцарського федерального технологічного інституту в Лозанні створили невеликі пневматичні приводи з желатину

Такий робот-гусениця може переміщатися по шлунково-кишковому тракту людини, виконуючи діагностику або доставку лікарських засобів, пише TechCrunch.

Їстівні механізми, створені в лабораторії, мають довжину від трьох до п'яти сантиметрів. З двох таких елементів можна зробити пристрій для захоплення. На тестах дві таких гусениці утримували яблуко масою близько ста грамів.

Відео дня

Цікаво, що професор Даріо Флореано, директор лабораторії школи інтелектуальних систем, визнав, що його команда, можливо, "поставила віз попереду коня" у своїх дослідженнях.

"У першу чергу, ми хотіли створити щось нове, а не зробити робота з певною функціональністю. Продукти харчування та роботи мають дуже різні властивості та обмеження. Навіть перш ніж думати про те, що ми могли б зробити з них, я просто хотів побачити, чи вийде у нас об'єднати ці два поля", - зізнається Даріо Флореано.

Тим не менш, вчений назвав ряд потенційних застосувань для харчових роботів. Робот може застосовуватися в медичній практиці для доставки лікарських засобів та діагностики, за допомогою "їстівної гусениці" можна шукати живих людей у зруйнованих будівлях і на місцях інших катастроф. На основі таких механізмів можуть бути створені автономні роботи, використовують власне тіло в якості джерела енергії.

Окремо автори дослідження відзначають, що їх робот поки зовсім не має смаку, але розробки ведуться і в цьому напрямку.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X