У Саудівській Аравії знайшли скелет вимерлого слона

5 вересня 2017, 07:08
Саудівські й американські палеонтологи виявили в пустелі кістки слона виду Palaeoloxodon recki, віком близько 500 тисяч років

Дослідники припускають, що ця тварина жила на аравійському півострові в той самий час, що і предки сучасних людей, пише Live Science .

Ці слони були на 50% більші за своїх сучасних родичів. Припускають, що знайдені кістки належали дорослому самцеві. Дослідники розкопали близько 60% цілого скелета слона, що дозволило їм створити 3D-модель і дізнатися, який вигляд мала стародавня тварина.

Відео дня

"Palaeoloxodon recki був як мінімум на 50% більший і важчий, ніж сучасні слони", - зазначає дослідник Ден Фішер, директор Музею палеонтології в університеті штату Мічиган.

Палеонтологи висловлюють обережне припущення, що Palaeoloxodon recki жив поруч із предками сучасної людини. Відзначається, що близько півмільйона років тому півострів Аравія ще не був піщаною пустелею: це була територія з досить теплим вологим кліматом і бурхливою рослинністю.

"Ми знаємо, що ранні люди були сучасниками таких слонів у цій частині Аравійського півострова. Хоча ми ще не знайшли місця, де слони були поруч з ознаками людської діяльності, ми готові інтерпретувати будь-які такі відкриття, коли вони виникнуть", - додав Ден Фішер. При цьому вчений підкреслив, що мова йде не про Homo Sapiens, а лише про предків людини розумної.

Раніше НВ повідомляло, що на будівельному майданчику в передмісті Денвера в США знайшли кістки дорослого трицератопса. На думку палеонтологів, вік знахідки становить близько 66 мільйонів років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X