У Румунії знайшли руїни фортеці, якій 3400 років

7 серпня 2018, 17:52

Румунські та німецькі археологи виявили в Західній Румунії цитадель, якій, ймовірно, майже 3400 років.

"Стара Цитадель" (Cetatea Veche), як назвали її археологи, була виявлена на території міста Сантана в Арадському повіті, повідомляє видання Romania Insider.

Перші розкопки проводилися в цьому регіоні в 2009 році, але команда німецьких і румунських археологів активізувала дослідження за останні два роки, відкривши величезне спорудження.

Відео дня

Автори роботи, професор Університету Гете у Франкфурті Рюдігер Краузе, і професор Флорін Гогальтан з Інституту археології та історії мистецтв Румунської академії в Клуж-Напока прийшли до висновку, що "Стара Цитадель" у Сантані була побудована в 14 столітті до нашої ери, тобто близько 3400 років тому.

"Цитадель в Сантані є одним з найбільших укріплень, побудованих протягом зазначеного періоду. Наша мета - з'ясувати, чому було зроблено це укріплення, чому це будівництво було необхідно", - сказав німецький професор Рюдігер Краузе.

Відкриття також змусили археологів припускати, що "Стара Цитадель" у Румунії набагато більше, ніж древнє місто Троя.

"Троя мала площу в 29 гектарів, Цитадель в Сантані займає 89 гектарів. Будинки Трої були зроблені з каменю. В Сантані будівлі були зроблені з глини і дерева. Ми стоїмо перед однією з найбільших і вражаючих фортець в Європі", - підкреслив професор Флорін Гогальтан.

На додаток до розкопок археологи також використовують сучасні технології для створення карти фортифікаційних споруд.

"Ми досліджували близько 55 гектарів майже 90. І після цих вимірів ми виявили те, що нас налякало: величезний палац довжиною 100 метрів і шириною 40 метрів. Ми хочемо продовжити копати, і, якщо можливо, ми хочемо знову зробити цю цитадель великоюї, як це було більше 3000 років тому", - сказав також Флорін Гогальтан.

Раніше НВ повідомляло, що в італійських Помпеях під час розкопок в районі Regio V відкритий розкішний інтер'єр вілли з ліпниною. Прикраси будинку імітують мармурові плити в червоному, чорному, жовтому і зеленому кольорах. Усередині археологи знайшли велику кількість теракотових левових голів, монет, скляних виробів і черепиці, прикрашеної торговими емблемами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X