У Росії впав невеликий метеорит

6 грудня 2016, 17:27
Небесне тіло, вирогідно метеорит, впало на території російської Хакасії

За словами члена Комітету з метеоритів РАН Віктора Гроховського, болід в рази менше челябінського метеорита, але його фрагменти можна знайти, повідомляє ТАСС.

"За попередніми даними оперативного штабу ЦО та НС по місту Саяногірськ, 18:37 (14:37 за московським часом) у Бейському районі відбулося падіння небесного тіла, імовірно метеорита. Саяно-Шушенська ГЕС, Маинская ГЕС, заводи "Русала" і об'єкти життєзабезпечення міста працюють в штатному режимі", - йдеться в повідомленні влади міста.

Відео дня

Небесне тіло впало, імовірно, в районі долини Бабик біля Саяногірська. Про це повідомила прес-секретар глави республіки Ольга Колеснікова.

"Імовірно, щось могло впасти в долині Бабик. Туди вже виїхали фахівці. Главі республіки доповіли про явище. Адже в районі Саяногірська у нас розташовані стратегічні об'єкти", - сказала співрозмовниця агентства.

Жителі Хакасії і півдня Красноярського краю в соцмережах пишуть про світло в небі. "Це неймовірно красиве і дуже страшне видовище", - написала одна з користувачів соцмережі Вконтакті.

"Дійсно, ввечері в небі над Хакасією вибухнув хороший метеорит. Він в рази менше челябінського метеорита, але його фрагменти можна знайти. Зараз головне встановити точно траєкторію його польоту і зрозуміти, де його уламки впали. На це потрібно приблизно добу", - сказав член Комітету з метеоритів РАН, професор Уральського федерального університету (УрФУ) Віктор Гроховський.

Він додав, що при вибуху метеорита над Хакасією було чутно гул. "Зараз, щоб встановити потужність вибуху, потрібні скани спецобладнання. Кажуть, що метеорит впав в районі Саяно-Шушинської ГРЕС, але там така тайга, що знайти уламки буде непросто", - зазначив учений.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X