У Росії в вугільному розрізі знайшли рештки печерного лева
При проведенні робіт у вибої в Сибіру працівники вугільного розрізу знайшли кістки вимерлого печерного лева
Вік рештків становить понад 30 тисяч років і вони прекрасно збереглися, запевняє прес-служба ВАТ "Кузбасрозрізвугілля".
Гірники передали кістки фахівцям Кемеровського обласного краєзнавчого музею. За висновками науковців-палеонтологів, знайдені рештки належать печерному леву, який є підвидом сучасного лева і вимер орієнтовно 10 тисяч років тому.
Найближчим часом для детального вивчення унікальної знахідки в Кузбас приїдуть експерти Палеонтологічного інституту Російської академії наук.
"Це дуже велика рідкість, ні в одній музейної колекції Сибіру взагалі немає останків печерного лева. Це безцінний подарунок гірників Моховськогорозрізу не тільки нашому музею і Кемеровській області. Ця знахідка дуже важлива для всіх вчених, що займаються палеонтологією і вивченням льодовикового періоду", - коментує завідувач відділом наукових досліджень і експедицій Кемеровського обласного краєзнавчого музею Дмитро Слободін.
У листопаді 2017 року НВ повідомляло, що у віддаленому районі Якутії російські вчені виявили рештки печерного левеняти, який 50 тисяч років пролежав в льодах. Маленьке тварина так прекрасно збереглася, що можна розгледіти навіть пальці на лапах. Відкриття викликало нову дискусію над клонуванням цих давно вимерлих кішок.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.