Шанс на клонування. У вічній мерзлоті знайшли рештки печерного лева

10 листопада 2017, 07:08
У віддаленому районі Якутії російські вчені виявили рештки левеняти, який 50 тисяч років пролежав в льодах

Маленька тварина так прекрасно збереглася, що можна розгледіти навіть пальці на лапах. Відкриття викликало нову дискусію над клонуванням цих давно вимерлих котячих, пише Science Alert.

Відео дня

Чудові неушкоджені рештки були знайдені на березі річки Тірехтях в Абийскому районі Якутії. Левеня знайшов місцевий житель Борис Бережнов, який брав участь в експедиції з пошуків останків мамонтів в цьому районі. У четвер, 9 листопада, знахідку передали палеонтологам.

"Це левеня прекрасно зберіглося, всі кінцівки збереглися. Немає ніяких слідів зовнішніх пошкоджень на шкірі. Все були вражені і не вірили, що таке можливо", - говорить представник Академії наук Якутії, палеонтолог Альберт Протопопов.

Поки не ясно, як помер лев, але встановлено, що йому було приблизно півтора - два місяці, і він, ймовірно, загинув в період між 20000 і 50000 років тому, тобто до кінця останнього льодовикового періоду в кінці плейстоцену, який проходив біля 11700 років назад. Вага знахідки складає приблизно 4 кілограми.

"Точний вік левеняти буде відомий за результатами зубної томографії. А далі будемо з'ясовувати стать дитинчати. Думаю, в наступному році це стане нам відомо. Генно-молекулярні дослідження можуть тривати до 5 років", - додав Протопопов.Це друга знахідка рештків печерного лева за останні два роки. У 2015 році знайшли тіла пари печерних левенят, яким було всього кілька тижнів від народження. Тоді вчені всього світу висловили зацікавленість в проекті клонування печерних левів. Нове відкриття відновило обговорення цієї можливості.

Цікаво, що це не зовсім фантастика - в 2008 дослідники клонували мишу з клітин тварини, яка була заморожена протягом 16 років.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X