У прямому ефірі. Під час трансляції затемнення на Місяць впав метеорит

23 січня 2019, 10:22

Спостерігачі місячного затемнення 21 січня вперше в історії зафіксували удар метеорита об поверхню супутника під час такої події.

Падіння метеорита виглядало як крихітний спалах, жовто-біла плямочка, яка з'явилася на місячній поверхні під час онлайн-трансляції, пише New Scientist .

Один користувач Reddit висловив припущення, що це була дія метеорита, а інші досліджували записи затемнення для доказу цієї події. Спалах видно як мінімум в трьох різних відео.

Відео дня

Хосе Марія Мадьєдо з Університету Уельви в Іспанії підтвердив, що це дійсно падіння метеорита. Протягом багатьох років він і його колеги сподівалися спостерігати вплив метеорита на Місяць під час місячного затемнення, але це досить складно - удари місячного метеорита були зняті раніше, але не під час затемнення.

"У мене було відчуття, що ще буде час, коли це станеться", - говорить Мадьєдо.

Після затемнення програмне забезпечення автоматично визначило спалах в зображеннях, записаних декількома телескопами. Це допомагає підтвердити, що спалахи, які бачили спостерігачі відео в реальному часі, були не просто оптичними аномаліями на датчиках камери.

"Я був дуже, дуже щасливий, коли це сталося", - говорить Мадьєдо. Він зазначає, що спалах був досить яскравим і стався в той момент, коли затемнення саме по собі не було занадто яскравим, можливо, полегшуючи виявлення удару.

Хоча вчені ще формально не розрахували розміри космічного каменю, який зіткнувся з Місяцем, Мадьєдо вважає, що він важив близько двох кілограмів і був приблизно розміром з футбольний м'яч.

"Поєднання затемненої поверхні і великої кількості людей, що спостерігають за цим, значно підвищило ймовірність того, що спалах було помічено - і це нагадує нам про те, що Сонячна система все ще залишається дуже динамічним місцем", - говорить Роберт Мессі з Королівського астрономічного товариства.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X