Сумка чаклуна. У Помпеях виявили колекцію амулетів і оберегів

13 серпня 2019, 17:19

На розкопках в Помпеях вчені виявили скарб з амулетами і оберегами родючості, які, на їхню думку, міг використовувати давньоримський чаклун.

Колекція включає в себе крихітні різьблені фалоси, шматочки кістки в формі людських черепів, маленькі бронзові дзвіночки, які були покликані відбити невдачу, пише The Telegraph .

Відео дня

Серед знахідок є символи родючості з бірюзи, шматочки кришталю і бурштинове намисто, а також жуки-скарабеї, зроблені з аметисту. Скляне намисто прикрашено зображеннями бога Діоніса і танцюючих сатирів.

Експерти вважають, що ці об'єкти не можуть належати багатим власникам вілли, тому що серед знахідок немає типових для скарбниць золотих прикрас. Вчені думають, що езотерична колекція належала нізьконарожденному римлянину або навіть рабу, який використовував її для участі в ритуалах, пов'язаних з родючістю, народженням дитини і шлюбом.

Знахідка була зроблена на віллі Каса дель Джардіно, в кімнаті, яка, ймовірно, була частиною приміщень для слуг. Предмети тримали в дерев'яній скрині, бронзові петлі якої збереглися, в той час, як деревина вже давно розклалися.

"Це були предмети, які носили в ритуальних випадках, а не як демонстрацію елегантності", - сказав Массімо Осанна, генеральний директор археологічного пам'ятника.

"Це предмети з повсякденного життя, і вони незвичайні, тому що вони розповідають історії жителів міста, які намагалися уникнути виверження", - сказала професор Осанна.

Додамо, археологи зробили ще одне дивне відкриття в Каса дель Джардіно в минулому році - напис, який змусив припустити, що виверження гори Везувій відбулося в жовтні 79 р, а не в серпні, як вважалося раніше .

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X