У Південній Африці знайшли кістки викопного бульбазавра

4 лютого 2017, 20:04
Вчені описали новий вид тварин, який назвали на честь покемона - Bulbasaurus phyloxyron

Це тварина відносилася до дицинодонтів: тваринам, яких зовсім нещодавно відносили до динозаврів, але наприкінці XX століття виділили в окремий клас синапсидів, або звіроподібних, відзначає Phys.org.

Відео дня

Дицинодонти, що жили приблизно 260 мільйонів років тому виглядали досить дивно - як гібрид черепахи, динозавра і кабана. Але вони були набагато ближче до ссавців, ніж динозаври - зокрема, за подібність будови нижньої щелепи.

Новий вид дицинодонтів був описаний в регіоні Кару в Південній Африці. Вчені назвали викопну тварину Bulbasaurus phylloxyron, що має сподобатися шанувальникам покемонів по всьому світу. Але насправді назву дано за формою носа, (bulbous перекладається як "цибулинний, опуклий"), а не на честь покемона. Втім, ймовірно, покемон отримав своє ім'я від того ж слова.

"Дицинодонтів або схожих на них тварин зараз не існує, але вони були найуспішнішими травоїдними свого часу", - говорить провідний автор дослідження доктор Крістіан Каммерер.

Череп викопної тварини - всього близько 16 сантиметрів у довжину, тобто бульбазавр був розміром із середню собаку. Але тварина виділялася не тільки носом характерної форми, але і великими зубами.

"Їх ікла були просто величезними порівняно з іншими жили тоді дицинодонтами", – розповів Каммерер, додавши, що саме за цими величезними зубами він і зрозумів, що має справу з новим, невідомим раніше видом тварин.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X