Палеонтологи виявили викопного звіра з самими сильними щелепами

9 грудня 2016, 12:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вчені стверджують, що сильніше за всіх ссавців планети на світі кусався сумчастий дідельфодон, який жив у крейдовому періоді

Нові дослідження показали, що ссавці, які жили поруч з динозаврами, були набагато різноманітнішими, ніж вважалося раніше. А одна з таких тварин - сумчастий Didelphodon Vorax - мала найсильніший укус серед ссавців, коли-небудь обчислений вченими, пише Red Orbit.

Відео дня

Скам'янілості цих тварин знайшли на території штатів Монтана і Північна Дакота. Вік останків - від 66 до 96 мільйонів років. Судячи з усього, дідельфодони були всеїдними і харчувалися равликами, яйцями, дрібними динозаврами. Ці ссавці могли розгризати зубами кістки.

"Це тварина, розміром з невеликого борсука, було грізним хижаком для деяких динозаврів, що жили в пізньому крейдяному періоді. Дідельфодон змінює наше уявлення про ссавців того часу - як з'ясувалося, це були не тільки звірі розміром з землеройку, що бігають в тіні динозаврів", - говорить автор дослідження Грегорі П. Вілсон з музею Берк в Сіетлі, США.

Для визначення тиску укусу дідельфодона, дослідницька група сканувала скам'янілості і створила 3D-моделі черепів. Потім команда проаналізувала ймовірне кріплення м'язів до щелепи і порівняла їх щелепами сучасних ссавців. З'ясувалося, що щелепи дідельфодона були сильнішими щелеп сучасних гієн.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X