Таємна кімната. У палаці римського імператора Нерона знайшли приховане підземне приміщення

15 травня 2019, 08:02

Під час реставрації палацу імператора Нерона археологи змогли виявити камеру, яка була прихована від сторонніх очей протягом двох тисяч років.

Археологи знайшли секретну камеру - велику підземну кімнату, прикрашену фресками, які зображували як справжніх, так і міфічних істот, пише Science Alert .

У червоних і вохристих відтінках, зі слідами позолоти зображені кентаври, які танцюють поблизу бога з цапиними ногами, деякі несуть музичні інструменти. Також зображені птахи і водні істоти, а також воїн, озброєний луком, щитом і мечем, все в обрамленні рослинних елементів.

Відео дня

Приміщення відкрили випадково: для реставрації однієї з кімнат палацу співробітники парку встановлювали ліси і виявили отвір. Через нього археологи побачили ще одну кімнату.

Велика частина кімнати все ще заповнена брудом, якаий покриває частини стін і ділянки фрески. Однак наразі немає ніяких планів щодо розкопок, оскільки видалення бруду може дестабілізувати весь комплекс. Але навіть в такому стані кімната являє собою цінний знімок життя одного з найбільш ненависних правителів Риму.

Археологи продовжують роботи по зміцненню стель, а також з реставрації збережених зображень.

Руїни палацу Нерона були знайдені римлянами в XV столітті, а регулярні дослідження почалися через п'ять століть. На думку археологів, побудований після Великої римської пожежі 64 року н.е. палац охоплював чотири пагорба і включав не менше 300 кімнат.

Показати ще новини
Радіо НВ
X