У мишей знайшли ген сміливості та розуму

17 серпня 2015, 19:03
Міжнародна група генетиків виявила, що мутація єдиного гена зробила мишей розумними і сміливими

Миші, мутантні по гену PDE4B, демонструють значне збільшення когнітивних здібностей і схильності до пошукової поведінки, пише видання N+1. При цьому у тварин знижується тривожність, вони перестають боятися відкритих і яскраво освітлених місць, а вироблені рефлекси побоювання зникають за сім днів.

Відео дня

Після вивчення бібліотеки геномної ДНК мишей-самців, яких піддавали впливу сильного мутагену, і виведення за допомогою серії схрещування гомозиготних мутантів дослідники виявили, що у мутантних мишей були виявлені одні й ті самі поведінкові особливості. Перевага темних, закритих просторів змінилася виходом на яскраво освітлені та відкриті майданчики. Крім того, на відміну від звичайних мишей, вони не виявляли страху, відчувши запах сечі кота, і були схильні до ризику.

Проте найбільш вражаючим відкриттям стало значне посилення інтелектуальних здібностей мишей. Вони легко запам'ятовували і могли відрізнити вже бачених побратимів, а також показали високі результати проходження водного лабіринту Морріса. Високі результати також були показані в експериментах на пам'ять і навчання.

Вчені вважають, що їх дослідження може допомогти у лікуванні психічних захворювань, закрема посттравматичного стресового розладу, якщо буде знайдено фармакологічний аналог використаного під час експерименту мутагену.

Раніше команді нейробіологів з Каліфорнійського університету вдалося "повернути молодість" мозку дорослих мишей. Вчені вважають, що результати їх дослідження можуть допомогти у створенні нових видів лікування раннього дитячого аутизму і шизофренії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X