У мексиканській печері знайшли картини індіанців майя

27 липня 2018, 12:01

Група археологів виявила печерні картини майя в Юкатані. Знахідка, ймовірно, зробить печеру найбільш значущою в своєму роді в Мексиці.

Зображення розташовані на ділянці довжиною 15 метрів і висотою 5 метрів, пише Mexico News Daily.

"Це не єдина печера з картинами в Юкатані, але вона найважливіша, тому що тут багато елементів: птахів, ссавців, хрестів, геометричних фігур, людських форм, а серед них - відбитки долонь спереду і ззаду", - наголосив автор відкриття, мексиканський археолог Серхіо Грожан Абімері.

Відео дня

Грожан пояснив, що кольори картин отримані з широкого спектру природних пігментів і інших матеріалів, таких як червона земля, яка відома місцевою мовою як k'ankab. Він додав, що ані вік картин, ані їх точне значення ще не визначені

У найближчі дні команда Грожана повернеться в печеру з археологами з Національного інституту антропології та історії (INAH) для подальшої роботи з ідентифікації.

"На даний момент ми не можемо розкрити точне місце розташування печери, тому що, на жаль, в Юкатані грабіжники і вандали завжди на крок попереду нас", - сказав Грожан.

"Юкатан багатий культурно, але, на жаль, немає ніякого інтересу з боку трьох рівнів влади. Вони не цінують або не поважають священні місця майя, вони перетворили деякі з них в аквапарки", - журиться Грожан.

Археолог також висловив жаль, що іноземні організації і засоби масової інформації, такі як National Geographic, з якими він співпрацював, часто більше зацікавлені в просуванні нових відкриттів, ніж їх мексиканські колеги.

Раніше НВ повідомляло, що під час розкопок стародавнього міста Вака в Гватемалі міжнародна група археологів виявила гробницю правителя майя. Дані попереднього аналізу показують, що ця могила - найстаріша з відомих дослідникам.

Показати ще новини
Радіо НВ
X