У льодах Антарктиди виявили гігантську діру

11 жовтня 2017, 17:38
У льодах Антарктиди зафіксували ополонку розміром з три області України

Канадські дослідники називають дивним той факт, що діра утворилася далеко від узбережжя Антарктиди, пише Motherboard.

Площа цієї діри становить трохи більше 80 тисяч квадратних кілометрів, що журналісти порівняли з площею штату Мен або озера Верхнього. Відзначимо, що площа Харківської, Луганської та Донецької областей становить приблизно 85 тисяч квадратних кілометрів.

Відео дня

"Гігантська таємнича діра дуже примітна. Це сотні кілометрів від краю льодів. Якби не знімки з супутника, ми б її не помітили", - підкреслив Кент Мур, професор університету Торонто.

Це вказує на те, що вона з'явилася в результаті якихось невідомих процесів. Деякі дослідники вже говорять, що причиною появи діри стало глобальне потепління. У той же час, дослідники з університету Торонто вважають, що така заява "передчасна".

Кент Мур зазначає, що подібне явище спостерігалося в 70-х роках, але тодішні дослідники не мали необхідних інструментів тому ополонка залишилася здебільшого невивченою. "У порівнянні з тим, що було 40 років тому, обсяг даних, який ми отримали, просто дивовижний", - додав Мур.

Раніше НВ повідомляло, що айсберг, що відколовся від Антарктиди, показав екосистему, приховану тисячі років. Сповзання льодовикових брил в океан відкриває доступ до стародавніх живих організмів, які були приховані під шаром льоду.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X