Користь потепління. Айсберг, що відколовся від Антарктиди, показав екосистему, приховану тисячі років

5 жовтня 2017, 13:15
Сповзання льодовикових брил в океан відкриває доступ до стародавніх живих організмів, які були приховані під шаром льоду

Зокрема, тепер вчені можуть досліджувати екосистему в районі льодовика Ларсена, від якого влітку відколовся один з найбільших айсбергів в історії, пише Science Alert.

Морська вода і дно, які раніше покривав цей масив льоду, стають доступні для сонячного світла і починають спілкуватися з іншими частинами океану. Мабуть, відбувається це вперше за останні сто тисяч років.

Відео дня

"Я не можу уявити собі більш істотні зміни в умовах навколишнього середовища в будь-який інший екосистемі на Землі", - заявив морський еколог Джуліан Гатт з Інституту Альфреда Вегенера в Німеччині.

Найближча експедиція до льодовика Ларсена запланована на березень 2019 року, тоді дослідники і зможуть вивчити нову екосистему. Крім того, досліджувати льодовик Ларсена готується Британська антарктична служба. Поки робоча гіпотеза полягає в тому, що життя під льодовиком дуже схоже на життя на великих глибинах.

"Це просто фантастична, невідома область для наукових досліджень. Ми дуже мало знаємо про те, що може або не може жити в цих типах областей, і особливо те, як вони можуть змінитися протягом довгого часу", - сказала морський біолог Сьюзен Грант з Британської антарктичної служби.

Нагадаємо, 12 липня від льодовика Ларсена на заході Антарктиди відколовся один з найбільших айсбергів в історії. Площа ділянки льодовика становила понад 6 тисяч квадратних кілометрів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X