Перейшли на приматів. У Конго викрали шимпанзе та вимагають викуп

26 вересня, 14:55
Шимпанзе Сезар, один із трьох викрадених приматів (Фото:JACK)

Шимпанзе Сезар, один із трьох викрадених приматів (Фото:JACK)

Захисники тварин побоюються, що в країні, де викрадення людей з метою отримання викупу є звичайною практикою, такі злочини проти тварин теж стануть нормою.

Троє шимпанзе, Монгу, Сезара та Хусейн, були викрадені з Центру реабілітації приматів JACK у Лубумбаші, другому за величиною місті Конго.

Викрадачі зв'язалися із засновницею Центру Роксаною Шантеро. Вони вимагали викуп, точний розмір якого не повідомляється, але відомо, що йдеться про шестизначну суму.

Відео дня

Інакше зловмисники пообіцяли вбити приматів, а також саму Шантеро та викрасти двох її дітей.

На підтвердження своїх слів вони надіслали відео, на якому викрадені шимпанзе перебувають у брудному приміщенні, причому у дорослої особини зв'язані руки.

Засновниця Центру звернулася до поліції після того, як викрадачі пригрозили обезголовити одного шимпанзе, а решту продати на чорному ринку.

З того часу зловмисники жодного разу не виходили на зв'язок. Поліція вважає, що до злочину причетні охоронці заповідника, оскільки жоден із співробітників, які працювали в момент викрадення, нібито не бачив нічого підозрілого.

Наразі розслідування триває, і правоохоронні органи та зоозахисні організації зацікавлені у тому, щоб довести його до кінця. Інакше буде створений небезпечний прецендент і викрадення тварин з метою отримання викупу стануть частою практикою.

Показати ще новини
Радіо НВ
X