У Китаї вперше відредагували геном дорослої людини
Ін'єкцію генно-модифікованих клітин зробили пацієнту, який страждає від агресивного раку легенів. Про це повідомляє Nature News.
Експерименти повинні були початися в серпні, але дата старту дослідження була відкладена спочатку через самих науковців, а потім і через свята. Лише 28 жовтня дослідники на чолі з Лю Ю з Університету Сичуані в Ченду стали першими в світі, хто ввів дорослій людині клітини з генами, відредагованими методом CRISPR/Cas9.
Вчені взяли з крові пацієнта імунні клітини і вирізали в них ген, відповідальний за білок PD-1. Останній в нормі гальмує імунну реакцію клітини, чим і користується рак. Відредаговані розмножили клітини в лабораторних умовах і знову ввели пацієнту, який страждає від раку легенів. Вчені сподіваються, що виправлені клітини почнуть атакувати злоякісні утворення.
Всього група Лю планує провести випробування на десяти пацієнтах: ті отримають від двох до чотирьох ін'єкцій. Основна мета проекту полягає в тому, щоб протягом півроку стежити за станом здоров'я пацієнтів: чи не призведуть ін'єкції до небезпечних побічних ефектів.
"Я думаю, що цей захід запустить свого роду "Супутник 2.0" — біомедичну дуель між Китаєм і США. Це важливо, так як жорстка конкуренція покращує підсумковий продукт", — зазначив Карл Джун, науковий консультант американського проекту по використанню CRISPR в боротьбі з раком.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.