Вуглецевий затор. Вчені розповіли про несподівану небезпеку, знайдену у Британській Колумбії

27 квітня, 06:04
Запаси вуглецю в повалених деревах можуть бути величезними (Фото:ehrlif/Depositphotos)

Запаси вуглецю в повалених деревах можуть бути величезними (Фото:ehrlif/Depositphotos)

Вивчивши звалище колод, що застрягли в дельті річки Маккензі, дослідники виявили в деревині близько 34 млрд куб. т. вуглецю. Руйнуючись під впливом води, дерево вже не зможе утримувати парниковий газ, і він потрапить до атмосфери.

Вчені провели близько трьох тижнів, складаючи карту найбільшої пробки з колод у світі. Її площа — близько 51 кв.км, а запас вуглецюв ній дорівнює 34 млрд куб.

" Для порівняння, це як викиди близько двох з половиною мільйонів автомобілів на рік, - говорить Алісія Сендровскі, інженер-дослідник, яка керувала дослідженням в Університеті штату Колорадо в США. - Це значна кількість вуглецю".

Відео дня

Вчена та її колеги зізнаються, що їх підрахунки є приблизними, насправді цифри можуть бути більшими.

« Було багато роботи над потоками вуглецю з води та відкладень, але ми просто не звертали уваги на деревину до недавнього часу, — каже Вірджинія Руїс-Вільянуева, річковий геоморфолог з Університету Лозанни, яка не брала участі в дослідженні.

«Це дуже молода сфера досліджень, яка розвивається досить швидко, — додає вона. — І важливо вивчити цю деревину не лише для розуміння руху вуглецю на планеті, а й загалом для нашого розуміння того, як працюють ці природні річкові системи, як річки мобілізують та розподіляють деревину».

Показати ще новини
Радіо NV
X