Чекаємо на урагани та цунамі. У 2022 році температура океанів була найвищою за всю історію спостереження

Океани поглинають більшу частину тепла, що виробляється людством (Фото:kerenby/Depositphotos)
Світовий океан поглинає близько 90% надлишкового тепла, яке виробляється людством. Щорічно ці цифри зростають, а минулого року вони перевищили приголомшливу позначку в 10 зеттаджоулів.
Міжнародна група вчених підготувала новий аналіз океану. За допомогою цих даних можна спостерігати показники глобального потепління.
Дослідники дійшли невтішного висновку — температура вод на планеті невблаганно зростає, незважаючи на всі заходи щодо скорочення викидів парникових газів. 2022 року Світовий океан поглинув рекордну кількість теплової енергії — 10 зеттаджоулів. Вчені порівнюють це число з тим, яке могло бути вироблене, якби кожна людина на Землі вмикала 40 фенів щодня і змушувала їх безперервно працювати.
На думку вчених, такий викид тепла в океан збільшить частоту ураганів та цунамі.
Цей ефект буде збільшений за рахунок стратифікації — поділу водної товщі водойми на шари різної щільності, температури або різного хімічного складу домішок.
Стратифікація значно погіршує здатність океану поглинати вуглекислий газ, що також вплине на частоту виникнення природних катаклізмів.
За словами авторів дослідження, негативна тенденція зберігатиметься доти, доки людство не досягне нульового рівня викидів.
Раніше NV Techno писав про те, як австралійські вчені з’ясували, що південні частини Тихого, Атлантичного та Індійського океанів, які часто називають п’ятим океаном, суттєво допомагають у боротьбі з наслідками глобального потепління.
Океани поглинають до 40% вуглекислого газу планеті, і до 90% надлишкового тепла. Але їхня ефективність неоднакова — найбільший позитивний вплив на екологію планети, згідно з моделлю австралійських дослідників, має Південний океан. І це незважаючи на те, що він складає лише 15% Світового океану.