У Грузії знайшли могилу царя Квіріке III Великого

1 вересня 2017, 11:16
Грузинські археологи виявили в регіоні Кахеті могилу царя Квіріке III, який жив в XI столітті

Цей правитель проголосив себе царем Кахеті і Ереті, створивши Кахетинське царство, яке було приєднано до решти Грузії в XII столітті, пише Aspny.ge .

Могила була знайдена в селі Калаурі Гурджаанського району на сході Грузії. Як зазначається, могила датована XI століттям нашої ери, і на ній значиться підпис "Цар ранів і кахів", Про відкриття заявив депутат Руставської сіськради Звіад Сехніашвілі.

Відео дня

За його словами, могила царя була виявлена в ході реставрації та очисних робіт в що є складовою частиною комплексу Давид-Гареджі монастирі Іоанна Хрестителя (Натлісмцемелі), в правій молитовні головного храму.

"За висновками археологів і фахівців, могила належить кахетинсько-еретському царю Квіріке III, який царював в 1010-1037 роках. В період його правління царство досягло адміністративної та військової могутності. Квіріке III об'єднав Кахеті-Ереті і отримав титул царя", - пише Сехніашвілі.

Раніше НВ повідомляло, що під час розкопок в кургані Тайнат під турецьким містом Хатай археологи знайшли скульптуру жінки, створену 3 тисячі років тому. Передбачається, що це - зображення давньої цариці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X