У Глазго знайшли руїни двох шотландських замків

24 березня 2016, 20:56
У Глазго виявили залишки двох замків, одному з яких близько 800 років

Це замок XII або XIII століття, який використовували єпископи Глазко, а також більш пізній замок Патрік, пише BBC.

Руїни були виявлені співробітниками компанії Scottish Water, яка займалася реконструкцією інфраструктури біля північного берега річки Клайд.

Відео дня

Знайдені канави, колодязь і кілька кам'яних стін, а також предмети з кістки тварин, уламки глиняного посуду, металеві, скляні та шкіряні вироби, що відносяться до XVII століття.

За словами археологів, ніхто не знав про існування замку XII століття. Раніше було відомо лише про існування на цьому місці будівлі або вежі у XVII столітті, а також про те, що раніше в цій місцевості перебували єпископи Глазго. Є історичні посилання на хартії, які були тут підписані.

"Це найзначніше археологічне відкриття у Глазго за покоління", - говорить Х'ю Макбрайен, один з археологів, що працюють на місці знахідки.

Рівень збереження знахідок вразив фахівців, особливо враховуючи бурхливий промисловий розвиток в цій місцевості. Тут були, зокрема, залізничний вокзал, звалище металобрухту та ливарне виробництво.

Нагадаємо, у лютому повідомлялося, що ізраїльські археологи виявили в районі Шуфат у північній частині Єрусалиму залишки поселення, що датується п'ятим тисячоліттям до н. е.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X