У Чилі стартувало будівництво супертелескопа

12 листопада 2015, 19:05
Найбільший телескоп на Землі розміститься на території обсерваторії Лас-Кампанас в Чилі, розташованої на висоті понад 2000 метрів. Прилад, що отримав назву Гігантський Магелланів телескоп (ГМТ), дозволить отримувати до 10 разів чіткіші знімки, ніж ті, що робить Хаббл. За допомогою ГМТ вчені зможуть вивчати властивості темної матерії і темної енергії і відкривати планети за межами Сонячної системи

Відзеркалювальна поверхня телескопа діаметром 24,5 метра буде складатися з 7 окремих дзеркал по 8,4 метра в діаметрі. До моменту, коли ГМТ почне функціонувати в 2021-му році, ще не всі дзеркала будуть на місці. Однак до 2024-го супертелескоп запрацює на повну потужність і вся сімка вже буде в зборі.

Відео дня

ГМТ – перший телескоп таких масштабів, але аж ніяк не останній. В даний час планується спорудження двох ще більш великих телескопів. Один називається просто Тридцятиметровий телескоп. Як і випливає з назви, у нього діаметр відзеркалювальної поверхні складе 30 метрів. Він розміститься на Гаваях. Другий, стане сусідом ГМТ в Чилі. Його називають Європейським надзвичайно великим телескопом. Передбачається, що у нього діаметр відзеркалювальної поверхні складе 39 метрів.

ГМТ є міжнародним проектом. Над його створенням працюють фахівці з США, Австралії, Південної Кореї і Бразилії. Вартість проекту оцінюється в 500 мільйонів доларів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X