У Британії створили систему діагностики ВІЛ-інфекції на USB-чіпі

11 листопада 2016, 13:29
Вчені розробили компактний пристрій для швидкої діагностики ВІЛ, яке підключається до стандартного USB-роз'єму

Співробітники Лондонського імперського коледжу і представники компанії DNA Electronics продемонстрували пристрій, заснований на технології петлевої ізотермічної ампліфікації нуклеїнових кислот (LAMP). Звіт про роботу опубліковано в журналі Scientific Reports.

Відео дня

"В умовах високого рівня ВІЛ, вартість і складність діагностики цього захворювання обмежує її доступність. Ми розробили новий комплементарний метал-оксид - напівпровідник на основі чіпа, який виявляє РНК ВІЛ", - говориться в статті вчених.

Пристрій, заснований на технології петлевої ізотермічної ампліфікації нуклеїнових кислот (LAMP), що набагато чутливіша за імунохроматографічну діагностику (її використовують в деяких експериментальних мобільних тест-системах), і не вимагає циклічних змін температури.

Працездатність приладу перевірили на 991 зразку плазми пацієнтів з різними концентраціями різних штамів ВІЛ. При наявності в зразку більше 1000 копій вірусної РНК чутливість склала 95 відсотків, від 50 до 1000 копій — 88,7 відсотки, і менше 50 копій — 41,2 відсотка. Аналіз обіймав трохи більше 20 хвилин. Подібні показники близькі до тих, що необхідні для мобільного діагностики інфекції.

В даний час розробники займаються удосконаленням приладу, а також його модифікаціями для діагностики інших інфекцій.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X