Раб з господарем. Під час розкопок біля Помпеїв знайшли тіла двох жертв виверження Везувію
Під час розкопок приблизно за 700 метрів на північний захід від Помпеїв на заміській віллі Чивіта Джуліана археологи знайшли частини кістяків багатія і його раба-чоловіка.
Ці люди, ймовірно, врятувалися при першому виверженні, а загинули вже наступного ранку, після вулканічного вибуху, відзначають археологи.
Частини черепів і кісток двох чоловіків були знайдені під час розкопок руїн того, що колись було елегантною віллою з панорамним видом на Середземне море на околиці стародавнього римського міста, зруйнованого виверженням вулкана в 79 році нашої ери.
Офіційні особи Помпеїв заявили, що ці люди, мабуть, уникли первісного падіння попелу з гори Везувій, а потім стали жертвами потужного вулканічного вибуху, який стався наступного ранку. Пізніший вибух, «вочевидь, проник в район з багатьох точок, оточуючи все і закопуючи жертв у попіл», — йдеться в заяві вчених.
За їхніми словами, останки двох жертв, які лежали поруч один з одним на спині, були виявлені в шарі сірого попелу глибиною не менше 2 метрів.
Як і при виявленні інших останків на території Помпеїв, археологи залили рідку крейду в порожнини, залишені тілами в попелі та пемзі. Ця техніка, вперше застосована в 1800-х роках, дає зображення не тільки форми та положення жертв у агонії смерті, але й робить останки «схожими на статуї», — сказав Массімо Осанна, археолог, генеральний директор археологічного відділення Парку Помпеї.
Судячи з кісток черепа і зубів, один із чоловіків був молодий, ймовірно, у віці від 18 до 25 років, з хребтом зі стисненими дисками. Це відкриття привело археологів до припущення, що він був молодою людиною, яка займалася ручною працею, як раб.
У іншого чоловіка була міцна кісткова структура, особливо в ділянці грудей, і він помер, поклавши руки на груди, а ноги були зігнуті й розсунуті. За оцінками археологів, йому було від 30 до 40 років. За словами офіційних осіб, біля обличчя чоловіка були виявлені фрагменти білої фарби, ймовірно, залишки обваленої верхньої стіни.

Обидва скелети було знайдено в бічній кімнаті біля підземного коридору або проходу, відомого в давньоримські часи як кріптопортик, який вів на верхній рівень вілли.
«Жертви, ймовірно, шукали притулок в кріптопортику, в цьому підземному просторі, де, на їхню думку, вони були краще захищені», — сказав Массімо Осанна.

Замість цього вранці 25 жовтня 79 року нашої ери «палаюча хмара з вулканічного матеріалу накрила Помпеї і … вбила всіх, кого зустріла на своєму шляху».
Судячи з відбитка складок тканини, молодий чоловік був одягнений у коротку туніку, можливо, з вовни. У старшої жертви, крім туніки, була накидка через ліве плече.
Раніше НВ писав, що у 2019 році на розкопках в Помпеях вчені виявили скарб з амулетами і оберегами родючості, які, на їхню думку, міг використовувати давньоримський чаклун.
Колекція містить крихітні різьблені фалоси, шматочки кістки в формі людських черепів, маленькі бронзові дзвіночки, які були покликані відвернути невдачу.
Серед знахідок є символи родючості з бірюзи, шматочки кришталю і бурштинове намисто, а також жуки-скарабеї, зроблені з аметисту. Скляне намисто прикрашене зображеннями бога Діоніса і сатирів у танці.
Вчені думають, що езотерична колекція належала бідному римлянину або навіть рабу, який використовував її для участі в ритуалах, пов’язаних з родючістю, народженням дитини і шлюбом.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.