Термоядерна гонка. Вчені з США обіцяють створити реактор нового типу вже у 2025 році
Згідно з новим дослідженням МТІ, робочий термоядерний реактор у США може з’явитися вже через кілька років. Паралельно такий реактор будують у Франції зусиллями країн ЄС, Росії, Китаю та інших.
В кінці липня 2020-го на півдні Франції стартувала збірка міжнародного проєкту термоядерного реактора ITER, розробниками якого виступили вчені та інженери з країн ЄС, Росії, Китаю, Індії, Японії, Кореї і США.
Вартість цього проєкту становить близько $20 млрд, і його автори припускають, що термоядерний реактор дозволить вирішити проблему виробництва величезної кількості дешевої електроенергії, яка не буде шкодити довкіллю.
Деякі вчені сумніваються в тому, що ITER зможе стати ефективним термоядерним реактором і взагалі виробляти електрику. Тим паче, що запланований термін початку експлуатації реактора — 2025 рік.
Днями до критиків ITER приєдналися вчені з Массачусетського технологічного інституту (МТІ), які заявили, що ITER не зможе генерувати термоядерну реакцію до 2035-го.
Натомість у МТІ пропонують свій варіант аналогічного реактора SPARC, — дослідники запевняють, що їхня установка буде готова якраз до 2025-го.
Розповідаємо, чим ITER відрізняється від SPAR і чому різні країни борються за першість у створенні робочого термоядерного реактора.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.