Телескоп імені Джеймса Вебба виявив отруйну атмосферу планети розміром із Юпітер

23 листопада 2022, 13:16
За допомогою телескопа можна буде вивчати склад кори та повітря інших планет (ілюстративне фото) (Фото:MediaWhalestock/Depositphotos)

За допомогою телескопа можна буде вивчати склад кори та повітря інших планет (ілюстративне фото) (Фото:MediaWhalestock/Depositphotos)

WASP-39b була знайдена у 2011 році. Нещодавно астрофізикам вдалося проаналізувати її газовий склад за допомогою найсучаснішої обсерваторії.

На даний момент ідентифіковано більше молекул та хімічних сполук, у тому числі доведена присутність води, діоксиду сірки, монооксиду вуглецю, натрію та калію.

«Це перший випадок, коли ми бачимо конкретні докази фотохімії — хімічних реакцій, які ініціює енергійне зоряне світло — на екзопланетах, — сказав Шанг-Мін Цай, дослідник з Оксфордського університету, провідний автор статті, яка пояснює присутність діоксиду сірки в екзопланетах. - Я бачу в цьому дійсно перспективну перспективу для покращення нашого розуміння атмосфер екзопланет за допомогою [цієї місії]».

Відео дня

Телескопу вдалося провести аналіз речовин в атмосфері завдяки фотоспектрометрії. Він фіксував довжину хвилі інфрачервоного світла, що випускається на планету зіркою, а вченим залишалося лише розшифрувати речовини в атмосфері виходячи з показника поглинання світла.

Можливості Вебба мають велике значення для розуміння різноманітності екзопланет у нашій галактиці з урахуванням їхньої потенційної життєдіяльності. Через свою надзвичайно високу температуру та газоподібний склад WASP-39b, безумовно, неприйнятна для будь-якого життя, але вона демонструє тип аналізу на молекулярному рівні, який Вебб може застосовувати до віддалених світів.

«Я з нетерпінням чекаю на можливість побачити, що ми знайдемо в атмосферах маленьких планет земної групи», — сказала Мерседес Лопес-Моралес, астроном із Центру астрофізики, який ознайомився з аналізом атмосфери WASP-39b.

Показати ще новини
Радіо NV
X