Привіт, Джеймсе. NASA не змінюватиме назву свого найголовнішого космічного телескопа

21 листопада 2022, 20:17
Багато вчених незадоволені назвою найдорожчого космічного телескопа у світі (Фото:NASA)

Багато вчених незадоволені назвою найдорожчого космічного телескопа у світі (Фото:NASA)

У агентстві вирішили не змінювати назву космічного телескопуімені Джеймса Вебба. Раніше екскерівника NASA звинувачували у нетолерантному ставленні до представників ЛГБТ.

«На підставі наявних доказів агентство не планує змінювати назву космічного телескопа імені Джеймса Вебба. Однак звіт висвітлює, що цей період у федеральній політиці — і в американській історії загалом — був темною главою, яка не відображає сьогоднішніх цінностей агентства», — йдеться у прес-релізі NASA.

Відео дня

Раніше NASA випустило звіт головного історика агентства Брайана Одома, якому було доручено знайти докази того, що Вебб підтримував гомофобну політику та кадрову політику агентства під час його керівництва.

Звинувачення ґрунтуються на свідченнях колишнього працівника NASA Кліффорда Нортона, який подав до суду, стверджуючи, що його звільнили в 1963 році після того, як його бачили в машині з іншим чоловіком. За словами чоловіка, його спочатку взяли під варту поліцейські, після чого служба безпеки NASA привезла його в штаб-квартиру агентства і допитувала всю ніч. Пізніше Нортона звільнили з роботи.

Одом дійшов до висновку, що Вебб не був ініціатором звільнення та міг навіть не знати про Нортона. Подібне ставлення до геїв і лесбійок було звичним явищем того часу — наприклад, 1953 році президент США Дуайт Ейзенхауер видав указ, згідно якому подібні «сексуальні збочення» вважалися підозрілою поведінкою.

Для багатьох науковців це рішення є неправильним. «У кращому випадку спадщина Вебба дуже складна, оскільки він брав участь у цій психологічній війні. Його діяльність не мала принести йому пам’ятник вартістю $10 млрд», — пише Чанда Прескод-Вайнштейн, астрофізик з Університету Нью-Гемпшира у своїй спільній заяві з трьома іншими астрономами.

Вони впевнені, що відсутність явних доказів не означає, що Вебб не знав про дискримінаційне звільнення. Якщо ж він дійсно про це не чув, можна спокійно говорити про його некомпетентність як керівника, оскільки адміністратор NASA має знати, чому начальник його служби безпеки допитує людей.

Ральф Даннер, астроном Лабораторії реактивного руху NASA зазначив, що рішення агентства його «не здивувало, але розчарувало». За його словами, неважливо, чи знав Вебб про звільнення та чи існують докази гомофобності екс-керівника NASA, проте він очевидно підтримував подібну політику у компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X