NASA відзначає ювілей першої посадки космічного апарату на Марс

21 липня 2016, 12:38
20 липня виповнилося 40 років від дня, коли Viking 1 сіd на поверхню Марса. Це був перший американський космічний апарат, який не тільки успішно приземлився на Марсі, а й виконав свою місію з вивчення планети

На честь ювілею NASA поділилося двома історичними світлинами. Аерокосмічне агентство опублікувало першу чорно-білу фотографію, яку Viking 1 зробив в день посадки 20 липня.

Відео дня

NASA
NASA Фото:

Додатково до цього NASA поділилося першим кольоровим знімком, на якому зображений захід на Рівнині Хріса. Фото було зроблено через місяць після першої чорно-білої фотографії.

NASA/JPL
NASA/JPL Фото:

Космічний апарат був відправлений до Марса 20 серпня 1975 року і провів в дорозі до Червоної планети 10 місяців. Viking 1 складався з орбітального і посадкового апаратів. До Марса Viking 1 дістався 19 червня 1976-го року, а 20 липня на поверхню планети був спущений посадковий апарат.

Спочатку планувалося, що Viking здійснить посадку на Марс 4 липня. В цей день США відзначали свій 200-ий день незалежності. Однак ділянка, яку обрали для посадки, була занадто кам'янистою, тож NASA довелося шукати більш безпечне місце.

Основним завданням Viking-1 був пошук ознак життя на Червоній планеті. Для цього апарату необхідно було провести три тести. У NASA стверджували, що, якщо хоч один з них дасть позитивний результат, буде оголошено про існування життя на Марсі. Один з них дав обнадійливі результати, але в підсумку вчені NASA визнайли їх недостатньо переконливими.

Місія Viking-1 на Марсі тривала 2307 днів, і довгий час це вважалося рекордом. Однак у 2010-му році марсоходу Opportunity вдалося побити його.

В даний час Червону планету вивчають марсоходи Curiosity і Opportunity. Однак у NASA вже працюють над створенням більш сучасної машини, яка буде відправлена на Марс в 2020-му році. Поверхні планети новий марсохід повинен досягти на початку 2021-го.

стверджує

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X