Королівський подарунок. У Великій Британії знайшли шоколад, якому понад сто років

6 квітня 2021, 21:56

Шоколад, замовлений для солдатів королевою Вікторією 121 рік тому, був знайдений в футлярі для шолома англо-бурської війни в Норфолку, в східній Англії.

За задумом королеви, шоколад мав підняти бойовий дух солдатів, які воювали у Другій англо-бурській війні в Південній Африці, розповіли історики.

Передбачалося, що кожен солдат і офіцер отримає коробку з написом: «Південна Африка 1900» і вітанням королеви, де йшлося: «Бажаю вам щасливого Нового року».

Відео дня

Британські кондитерські гіганти Cadbury, Fry і Rowntree виробляли партії шоколаду для цієї мети, але невідомо, яка компанія виробляла саме цю коробку — представники компаній відмовилися наносити свої логотипи на упаковку.

Шолом належав 8-му баронету Генрі Едварду Пастон-Бедінгфельду, який брав участь у тій війні. Члени сім'ї Пастон-Бедінгфельда знайшли коробку з шоколадом на горищі, серед речей його доньки Френсіс Грейтхед, яка померла торік у віці 100 років.

«Він повністю неушкоджений, але зараз трохи зіпсувався. Ви все ще можете побачити коричневий колір, але це не дуже апетитно», — сказала куратор культурної спадщини Національного фонду Лінсі Кумбс.

«Можливо, він хотів зберегти його як сувенір від королеви або просто забув про це… А може, він просто не любив шоколад», — додала вона.

Тепер куратори завернули шоколад в безкислотну тканину і перенесли його в приміщення зі стабільною температурою і вологістю, щоб він міг зберегтися ще 100 років.

Раніше НВ писав, що новозеландські дослідники знайшли в Антарктиді пиріг, який зробили понад 100 років тому. Як запевняють автори знахідки, пиріг виглядав «майже їстівним».

Пиріг виробництва британської кондитерської фірми Huntley&Palmers лежав в олов’яній коробці на полиці в покинутому будиночку на мисі Адер і був загорнутий в папір. На момент виявлення кексу було 106 років. Передбачається, що пиріг потрапив в Антарктиду в 1910—1913 роках з експедицією Роберта Скотта.

«Пиріг виглядає як новий, це досить фантастично. Звичайно, пиріг пахне не зовсім як новий, він пахне трохи прогірклим маслом, але виглядає пиріг дуже красиво», — каже одна з авторів знахідки, Ліззі Мік.

За її словами, який кекс на смак — залишиться загадкою. Реставратори, які працюють на мисі Адер, не планують ризикувати життям. Вони відзначають, що після прибирання в хатині пиріг залишиться на колишньому місці і його зможуть побачити екскурсії, які прибувають на мис.

Показати ще новини
Радіо НВ
X