Жертва богам? Археологи знайшли загадковий древній кинджал під час розкопок середньовічного селища

25 травня 2021, 21:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Британські дослідники в ході розкопок середньовічного селища на території Північного Ланкашира виявили кинджал, якому близько 2000 років.

На думку вчених, знахідка використовувалася місцевими мешканцями в якості ритуального предмета.

Поселення Нетертон було виявлено в Північному Ланаркширі під час ремонту трас M8, M73 і M74. Передбачається, що селище було засновано десь в 14 столітті - що відносить його до середньовічного періоду — село було заселено до 1700-х років, коли його було знесено герцогами Гамільтонськими.

Відео дня

Те, що залишилося від селища, було зруйновано під час будівництва автомагістралі - за винятком залишків чотирьох будинків прямо на узбіччі.

Розкопки цих руїн проводилися з 2016 року експертами з GUARD Archeology, і в остаточному звіті згадується таємнича знахідка, абсолютно недоречна по відношенню до решти артефактів цього місця.

Під однієюз будівель, серед фундаменту, був кинджал, що датується періодом 2000 років тому.

Лезо, укладене в піхви і, ймовірно, ще придатне для використання, коли воно було відкладено, було знайдено поруч з іншими предметами — точильним каменем з дрібнозернистого пісковика, веретеном з кам’яного вугілля, частиною глиняного посуду із зеленою глазур’ю, і двома монети сімнадцятого століття, які відносяться до часу спорудження будинку.

Вважається, що ця зброя була навмисно закладена як талісман на удачу, оскільки його давня магія захистила жителів від пошкоджень.

«Мінералізований органічний матеріал на його лезі дозволяє припустити, що він був укладений в піхви, коли був похований, і що він, ймовірно, був неушкодженим і все ще використовувався в той час», — сказала Джемма Круікшенкс з Національного музею Шотландії, яка проаналізувала металеві конструкції.

«Форма цього кинджала не відрізняється від зразків залізної доби, що вказує на те, що ця проста форма кинджала мала дуже довгу історію», — додала вона.

Практика розміщення особливих предметів в середньовічних і постсередньовічних будівлях добре задокументована і представляла собою ритуал, який проводили для захисту будівлі і його жителів. Наприклад, крем’яні наконечники стріл традиційно називалися «стрілами ельфів».

Раніше НВ писав, що на шотландському острові знайшли храм епохи неоліту Древній пам’ятник був знайдений в містечку Тормор на острові Арран. Він являє собою одну з найстаріших доісторичних монументальних споруд на островах Британії та Ірландії.

Знайдені там артефакти показують, що храм було побудовано між 3400 і 3000 роками до нашої ери.

Пам’ятки мають форму довгого прямокутника і є одними з найбільш вражаючих особливостей неолітичного пейзажу Вчені виявили руїни храму, провівши лазерне сканування Аррана.

«Якщо ви запитаєте команду археологів, що швидше за все вони сподіваються знайти на Аррані, ніхто не скаже, що це пам’ятник часів неоліту», — розповів Дейв Коулі, керівник програми археологічного картографування Шотландії, який виявив пам’ятник після лазерного сканування.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X