Шотландські археологи знайшли таємничий відбиток пальця віком п’ять тисяч років

26 квітня 2021, 15:10

Під час досліджень археологічної ділянки на мисі Бродгара (Оркнейські острови) шотландські вчені знайшли відбиток пальця епохи неоліту.

На архіпелазі біля Шотландії виявили шматок глиняного посуду з древнім відбитком, який, як вважають вчені, належить реміснику гончарної справи, пише BBC.

Для виявлення відбитка, що залишив гончар на вологій глині, використовувався спеціальний процес візуалізації (RTI). Технологія об'єднує кілька знімків об'єкта за допомогою спеціального комп'ютерного програмного забезпечення для створення деталізованої моделі, яку можна висвітлювати з усіх боків і уважно розглядати на екрані.

Відео дня

Археологи сподіваються, що аналіз цього відбитка пальця допоможе дізнатися стать і вік гончара.

Нагадаємо, раніше НВ писав, що археологи вперше виявили сліди прибережного села бронзового століття під поверхнею озера Люцерн.

Знахідка показує, що місто в районі Люцерна був заселений вже 3000 років тому. Це на 2000 років раніше, ніж передбачалося раніше, заявили дослідники.

При прокладанні трубопроводу в районі природної гавані виявлені сліди селища з пальових будинків. Залишки були знайдені підводними археологами на глибині чотирьох метрів нижче поверхні води.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X