Чудово зберігся. У Великій Британії знайшли унікальний наконечник бронзового списа

2 березня 2021, 15:16

Наконечник списа зі збереженими залишками дерев’яного древка епохи пізньої бронзи був виявлений на острові Джерсі в протоці Ла-Манш.

Зброї приблизно 3000 років. Знахідка виявилася найбільшим і найбільш досконалим наконечником списа, коли-небудь знайденим на Нормандських островах, запевняють археологи.

Відео дня

Шукач скарбів Джей Корнік виявив наконечник за допомогою металодетектора на пляжі біля затоки Горей. Шукач скарбів повідомив про знахідку владі, і експерти ради по культурній спадщині Джерсі вивчили і реставрували частину зброї.

«Я просто подумав, що це сучасний рибальський гарпун або щось в цьому роді. Тільки пізніше, коли я подивився на нього ближче, він виглядав так, ніби він був трохи старше. Тільки коли я розмовляв з Нілом з Музею спадщини Джерсі, він сказав, що це може бути щось набагато старіше», — зізнався Корнік.

Наконечник датується періодом між 1207 і 1 004 роками до нашої ери. Зараз він виставлений в Музеї і Художній галереї острова.

«Наконечник списа — дійсно захоплююча знахідка для Джерсі - він унікальний і дуже рідкісний з точки зору його великого розміру і того факту, що він не пошкоджений. Предмети бронзового століття, які у нас вже є в нашій колекції, в основному з скарбів, але вони в основному розбиті і використовувалися. Цей наконечник повністю відрізняється від всього іншого, що у нас є», — розповіли археологи.

Невеликий шматочок дерев’яного древка, який зберігся в наконечнику списа, був відправлений в Йоркський археологічний фонд куратором Музею спадщини Джерсі Нілом Махрером для вуглецевого датування.

Крім виявлення дати, з’ясувалося, що це дерево було польовим кленом, який зазвичай використовувався в бронзовому столітті.

«Побачити цей наконечник списа було неймовірно, а дерево всередині древка списа було настільки добре збережене, що ми змогли використати його, щоб виявити, що він датується періодом більше ніж 3000 років тому», — заявив Ніл Махрер, ​​куратор музею.

Раніше НВ писав, що середньовічне кладовище народу йотвінгів, з великою кількістю зброї, знайшли біля міста Сувалки в північно-східній Польщі. Знахідка датується періодом між 11 і 13 століттями.

Вона являє собою рідкісне багатошарове кремаційне кладовище з рештками колективних похоронних багать з великою кількістю могильних предметів.

Йотвінги були балтійським племенем, яке жило в частинах нинішньої Польщі, Литви і Білорусі з 5-го століття до нашої ери до середньовіччя. Вони були відомі своїми бойовими вміннями і служили найманцями для князів Київської Русі і були переможені ними.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Здебільшого знахідки розташовувалися в шарі приблизно у 20−30 сантиметрах нижче поверхні землі і той факт, що вони знаходяться в досить хорошому стані, робить їх унікальними. Водночас дослідники відзначили, що розкопки раніше вже піддавалися пограбуванню мародерами і звідти були взяті не менше 1000 великих предметів.

Показати ще новини
Радіо NV
X