15000 років. Американські археологи виявили найдавніші списи на континенті

25 жовтня 2018, 12:20

Вченим з Центру вивчення перших американців і Техаського університету вдалося виявити біля струмка Баттермілк-Крік в Техасі 11 списів, якими користувалися люди 13 500 - 15 500 років тому.

Знахідка дає нові докази того, що перші люди прибули в Америку раніше, ніж дослідники припускали, пише Science Alert.

Геолог Майкл Уотерс, який курирував розкопки, зазначає, що артефакти були "химерними" і "дійсно захоплюючими". На думку вчених, знахідка таких древніх знарядь "заповнює деякі прогалини в археологічних звітах про культуру Кловіс і історії перших народів Америки"

Відео дня

Списи в стилі культури Кловіс стали з'являтися на території США близько 13 000 років тому, а недавно виявлені знаряддя виявилися на дві тисячі років старше. Такий висновок був зроблений на основі радіовуглецевого датування шарів грунту, де були знайдені кам'яні знаряддя.

Знайдені наконечники в більшості своїй менші, ніж наконечники Кловіс, не мають вертикальних жолобків і загострюються до короткого стовбура. 11 виявлених наконечників перебувають в шарі осаду приблизно на 15 сантиметрів нижче ранніх предметів культури Кловіс.

"Місце, в якому були знайдені інструменти, розташоване приблизно за 20 кілометрів на північний захід від Остіна, має прісну воду цілий рік, що робить його ідеальним місцем для поселення людей", - розповів Майкл Уотерс, археолог з Техаського університету A & M.

Цікаво, що в тій же місцевості вчені знайшли кам'яний наконечник списа, який за технологією виготовлення був дуже схожий на артефакти культури Кловіс. Він був зроблений приблизно 14 тисяч років тому, набагато раніше, ніж інші артефакти, характерні для цієї культури.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X